Rüya Psikolojisi

Online Rüya Psikolojisi Giriş Dersleri kayıtları başlıyor. (4 Oturum)
Bu dört haftalık eğitimde, rüya psikolojisinin kapılarını aralayacak ve duygu, düşünce ve örüntülerin rüyalarda ortaya çıkma biçimlerini keşfedeceğiz.

1. Hafta: Rüyaların Tarihi, İşlevleri, Semboller ve Temalar
Rüyaların insanlık tarihindeki rolüne bir bakış atarak, bu gizemli fenomenin evrimini keşfedeceğiz. Ayrıca, rüyaların psikolojik ve duygusal işlevlerini anlamak için temel kavramları ele alacağız. Rüyaların dilini çözmek için sembollerin ve temaların derinliklerine ineceğiz. Hangi sembollerin ortak olduğunu anlayacak ve rüyalarımızın bize ne anlatmaya çalıştığını keşfedeceğiz.

2. Hafta: Freud ve Jung’un Rüya Kuramları
Psikanalizin kurucularından Sigmund Freud ve analitik psikolojinin öncülerinden Carl Jung’un rüya kuramlarını inceleyerek, bu iki büyük düşünürün bakış açılarını karşılaştıracağız.

3. Hafta: Rüya Türleri ve Oto Analiz Yöntemleri
Farklı rüya türlerini tanımlayacak ve katılımcılara kendi rüyalarını anlama ve çözümleme konusunda pratik yöntemler sunacağız. Oto analiz yöntemleri ile herkesin kendi rüyalarının arkasındaki anlamı keşfetmesine yardımcı olacağız.

4.Hafta: Uygulama
Katılımcıların rüyalarını analiz ederek, uygulamalı olarak rüya psikolojisini deneyimleyeceğiz.

Tarih: 20-27 Mayıs / 3 – 10 Haziran 2024, Pazartesi günleri
Saat: 20.00
Platform: Zoom / Online

Ücret: 1000TL

> Eğitim kaydedileceği için sonradan izleme imkanınız olacak.
> Programa katılım ücretlidir.
> Herkes katılabilir.
> Eğitim sonunda e-Katılım Belgesi verilecek.
> Bilgi ve kayıt için enstituruya@gmail.com

Bu eğitimde, rüya psikolojisinin temel konularını kapsayarak, katılımcıların rüyalarını daha derinlemesine anlamalarını ve psikolojik bir perspektifle keşfetmelerini amaçlıyoruz. Rüyalarda derinleşeceğimiz bu rüya eğitimi için sizi bekliyoruz!